Як розрахувати розміри камери згоряння каміна

Як розрахувати розміри камери згоряння каміна

Технологічні рекомендації щодо встановлення камінних дверцят

 

Як розрахувати розміри камери згоряння каміна? Питання яке задають майстри і споживачі в компанію Жарко. Ми провели аналіз всієї інформації в інтернеті і прийшли до висновку. Недостатньо описані обґрунтування деяких даних. Недостатня інформація призводить до омани майстрів в монтажі каміна або печі. Небезпечне будова каміна від майстрів самородків взагалі може привести до сумних наслідків для власників мистецтв. Ми провели ряд випробувань в Канаді і прийшли до висновків з якими ми і хочемо поділитися.

 

Розміри камери згоряння цегляного каміна

 

Розміри камери згоряння цегляного каміна є першочерговим рішенням при проектування каміна в будинку. Як розрахувати розміри камери згоряння каміна? Не секрет, що багато під час будівництва замислюються про зовнішній вигляд каміна, але не замислюються про розмір камери згоряння. Довірившись майстру на 100% з рішенням розмірів камери згоряння при будівництві каміна з цегли, Ви не тільки самі ризикуєте, але і ставите під ризик всіх хто буде проживати в будинку. Будівництво цегляного каміна є складним рішенням. Майстер повинен обов’язково мати не тільки всі дозвільні документи, а й достатній досвід.

 

Розмір отвору цегляного каміна

 

Розмір отвору цегляного каміна вираховується в залежності від обсягу кімнати в якому він буде розташований. Припустимо, що площа кімнати складає 20 м2. Тоді беремо 20 і ділимо на 50 (стандартна цифра розрахунку теплової потужності) і отримуємо 0.4, тобто 4000 см2. Ця цифра повинна відповідати приблизно площі отвору каміна. Висота прорізу цегляного каміна не повинна перевищувати 2/3 від ширини. Наприклад: якщо ми візьмемо ширину каміна 77 см, тоді висота повинна бути не більше 51 см. Перевіряємо 77 множимо на 51 і отримуємо 3927 см2. Сходиться з не великим допуском, що допускається.

 

Глибина топкової камери цегляного каміна

 

Глибина топкової камери цегляного каміна вираховується від висоти отвору каміна. У нашому випадку висота складає 51 см. Глибина повинна бути не менше 2/3 від висоти отвору. Значить, 51 ділимо на 3 і множимо на 2 і отримуємо глибину рівну 34 см. Глибина топкової камери повинна бути комфортною і безпечною для укладання дров і горіння вогню. Безпечна відстань від краю камінного отвору до дров має бути не менше 8 см. Якщо ми будемо топити дровами з максимальною довжиною 25 см, то до максимальної довжини дров 25 см додаємо 8 см і отримуємо глибину камери згоряння 33 см, що нам і підходить.

 

Глибина камери згоряння і безпеку

 

Глибина камери згоряння і безпеку каміна в цілому взаємопов’язана. Правило глибини важливо не тільки у відкритих цегельних камінах, а й в будь-яких інших. Порушення цього правила у відкритих камінах призводить до задимлення і до займання будинку, а в закритих – до задимлення і додаткової теплової навантаженні на дверку (руйнується структура фарби, змінюється структура металу).

 

Камінні дверці встановлені в цегляні каміни повинні мати мінімальну відстань до дров і вогню 8 см, а з повітряним бар’єром – 5 см. У сучасних камінних топках з повітряним бар’єром яку може зменшуватися до 3 см, але не більше.

 

Як розрахувати розміри камери згоряння каміна, ця стаття грунтується на розрахунках які були взяті від наших досліджень в Канаді. Ми спиралися на Канадські, Американські і Європейські норми монтажу каміна.

 

З повагою Жарко Каміни

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *