Камін з водяним опаленням, яка топка краще?

Камін з водяним опаленням, яка топка краще?

Камін з водяним опаленням в будинку сьогодні вже нікого не дивує, виникає тільки питання, а яка топка ефективніше? Я інженер і з цим питанням я не просто стикаюся, а постійно його вивчаю. Наша команда інженерів-технологів, постійно проводить випробування і створює нові моделі топок в камін з водяним опаленням. Ми хочемо поділитися з Вами деякими висновками по ефективності камінних топок.

 

Ні для кого не секрет, що в світі існують безліч видів топок в камін з водяним опаленням. Всі ці моделі топок можна розділити на кілька категорій:

 

Перша категорія

 

Найпростіші топки, в яких вода циркулює тільки в задній і бічних стінках. Часто такі системи називають камінними топками з водяною сорочкою. Вода нагрівається в стінках топки від вогню. ККД приблизно 67%. Особливістю таких топок є простота конструкції і відсутність футерування на стінках. До недоліків відносяться вимірювальні датчики, які встановлюються, як правило, окремою групою поза топки. Вони дають великі похибки в вимірюванні тиску і температури безпосередньо в топці.

 

Друга категорія

 

Ці топки мають дві системи: система водяної сорочки, де вода циркулює в задній і бічних стінках і система водяного контуру, що складається з труб (де циркулює вода) розташованих у верхній частині топки над вогнем. Вимірювальні датчики встановлюються всередині топки і мають точне замирення тиску і температури, добре керовані. Вода нагрівається в стінках топки від вогню і додатково в водяному контурі. Топки даної категорії мають велику теплову потужність нагріву води і ККД близько 78%.

 

Третя категорія

 

Це топки, де вода нагрівається тільки від підводу води розташованого у верхній частині топки над вогнем. Особливістю є футеровка на стінках топки. Вимірювальні датчики можуть встановлюватися як в контурі топки, так і зовні. Каміни цієї категорії мають маленьку потужність нагріву води в порівнянні з іншими категоріями і не великий ККД, приблизно 60%. Вважаються більш екологічними щодо викидів СО2, і через це мають популярність в країнах Європи. Плюси: викиди CO2, зовнішній вигляд – футеровка на стінках. Мінуси: великі габарити верхній частині топки, маленька потужність нагріву води. Також виробники цих топок приховують, що чистка димовідводів проходів у верхньому контурі незручна і обов’язкова, через постійні відкладень наростів конденсату з димовим нагаром. Підвищена пожежна безпека через засмічення проходів для димових газів.

 

Жарко AQUA

 

Камінна топка з водяним контуром Жарко AQUA проверенна користувачами не тільки в Україні, але і в Канаді. Популярність топок AQUA в Україні не викликає сумніву навіть у конкурентів. Ми пішли по шляху реальної ефективності, а не піару під брендом ЕКО. Наші цілі в дослідженнях каміна з водяним контуром – досягти максимального ККД, простоти управління і безпеку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *