Як під’єднати камін до димоходу?

Як під’єднати камін до димоходу?

Як під’єднати камін до димоходу? Від цього залежить не тільки ефективність роботи каміна, але і Ваш спокій і безпеку.

Навіть професіонали своєї справи, монтажники димоходів, заходять в глухий кут дозволяючи завдання будівництва сучасного димоходу і з’єднання з каміном.

Сьогодні існує безліч видів димоходів: сталеві нержавіючі, керамічні, цегляні. Раніше, єдиним матеріалом будівництва димоходу і каміна був цегла і не виникало питань як їх з’єднати. Цегляні димоходи будують і зараз, але додаючи в середину нержавіючі гільзи круглої або прямокутної форми, для захисту кладки від руйнування. Сучасний каміни це високо технологічні металеві або чавунні камінні топки з різними вимогами установки та підключення до димоходу.

У цій статті я не буду перераховувати види димоходів і камінних топок, а хочу вказати на збірку з’єднання каміна з основним димоходом за допомогою популярних сталевих труб.

Раніше збірка з’єднання труб для класичних камінних топок типу «AIR» відбувалася по диму, тобто нижня труба входила в верхню. З появою камінних топок «AQUA» для водяного опалення будинку, вимоги змінилися. Для цих топок, збірка сталевих труб з’єднання з димоходом повинна відбуватися по конденсату, тобто верхня труба повинна входити в нижню. Вимога по конденсату обумовлено через велику виділення конденсату на початку димоходного з’єднання. Таким чином під час роботи камінної топки AQUA утворився конденсат в трубах з’єднання стікає назад в топку і згорає у вогні. Важливо що в такому з’єднання конденсат стікаючи не виходить крізь з’єднання труб назовні і не приносить шкоди оточуючим.

Камінні топки «AQUA» по конденсату, а «AIR» по диму

Все ніби-б зрозуміло, збірка з’єднання труб до основного димоходу відбувається для «AQUA» по конденсату, а для «AIR» по диму. Але, в даний час ми випустили високо технологічні камінні топки «AIR» з системою піролізного горіння. Вони мають високу ККД, а температура газів на виході з топки мала, що викликає збільшене виділення конденсату на початку з’єднання димоходу і камінної топки. Камінні топки Жарко AIR можна з’єднувати як по диму, так і по конденсату, але все системи повинні бути щільними і затиснуті спеціальними хомутами. Ми рекомендуємо труби з’єднання встановлювати з 2 мм чорної сталі з обов’язковою герметизацією з’єднань труб жаростійким герметиком.

Гарантія та відповідальність

Хто несе відповідальність і гарантію за правильну і безпечну роботу труб з’єднання каміна з димарем? Повну відповідальність несе виробник труб і монтажник, ми тільки рекомендуємо і вказуємо на технічні вимоги яким повинні відповідати димовідвідні труби з’єднання. Виробники труб і монтажники повинні брати до уваги наші рекомендації. Але можуть бути і інші шляхи вирішення виробника і монтажника, адже прогрес не стоїть і можливо будуть з’являтися нові більш ефективні рішення.

Питання та відповіді

Що таке з’єднання топки з основним димоходом?

Камінна топка встановлюється поруч з димарем і з’єднується за допомогою сполучних труб з основним димоходом. Основний димохід зазвичай встановлюється зовні будинку або в капітальній стіні, але може і стояти всередині будинку, проходячи через всі перекриття і дах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *